Sensacja! Projekt Warszawa traci punkty w Olsztynie!

Nieprawdopodobna historia w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Nowy lider PlusLigi Projekt Warszawa przegrywa z AZS-em Indykpolem Olsztyn 3:0! Pierwsza wygrana Akademików na nowej „Uranii”!

Twarde warunki gospodarzy

AZS od początku spotkania postawił gościom swoje warunki gry. Projekt (jak na lidera przystało) skutecznie odpowiadał Akademikom. Siłę warszawiaków w ataku stanowił duet Bołądź & Szalpuk – siatkarze zdobyli w pierwszym secie 11 punktów dla swojej ekipy. W AZS-ie błyszczał natomiast Alan Souza. 29-letni Brazylijczyk kapitalnie kończył akcje i rozbijał blok rywali. Zacięta partia rozstrzygnęła się dopiero w końcówce, kiedy to zagrywka Manuela Armoy (przy stanie 26-25) trafiła Artura Szalpuka i zakończyła seta.

W drugiej odsłonie spotkania cały czas na fali pozostawali gospodarze – piekielnie skutecznie atakowali rywali. Na parkiecie nadal rządził Souza, choć Projekt kilka razy złapał go na bloku. Przewaga AZS — u była już spora, a bohaterem końcówki został wcześniej wspomniany Brazylijczyk. Atakujący z Ameryki Południowej najpierw zdobył punkt w ataku, a następnie zaserwował asa z pola serwisowego (25-19).

Urania odczarowana!

Ostatnia partia spotkania toczyła się pod dyktando gospodarzy. Od początku wyszli na kilku punktowe prowadzenie, które następnie konsekwentnie utrzymywali. Podopieczni Piotra Grabana próbowali się odgryzać, ale widoczny był brak podstawowego rozgrywającego – Jana Firleja. Olsztynianie świetnie grali blokiem, wielokrotnie złapali tak m.in. Bartłomieja Bołądzia. Przewaga Akademików była już dosyć bezpieczna (22-17), więc zaczęli ryzykować na zagrywce. Odwaga opłaciła się, gdyż całe spotkanie zakończył kolejny as z pola serwisowego! (25-19). Niesamowita niespodzianka w Olsztynie!

AZS Indykpol Olsztyn odczarował nową „Uranię” i po serii 3 porażek wraca na zwycięskie tory! Projekt Warszawa gubi punkty, które już dzisiaj mogą odebrać mu lidera PlusLigi!

Indykpol AZS Olsztyn 3:0 Projekt Warszawa (27-25, 25-19, 25-19)