Reprezentant Islandii wzmocni Cracovię!

Davíð Kristján Ólafsson przebywa na testach medycznych w Cracovii. 28-letni lewy obrońca jest 15-krotnym reprezentantem Islandii, który ostatni mecz w kadrze narodowej rozegrał w marcu ubiegłego roku. Popisał się wówczas golem i asystą w spotkaniu kwalifikacji Euro 2024 przeciwko Liechtensteinowi.

REKLAMA
źródło: Cracovia – X

Ólafsson był ostatnio podstawowym zawodnikiem szwedzkiego Kalmar. Rozegrał w tym zespole komplet ligowych spotkań, wszystkie od pierwszej do ostatniej minuty. Co ciekawe, dziewięciokrotnie wystąpił także na środku obrony. Islandczyk ewidentnie jest w najlepszym momencie swojej kariery, a kończąca się umowa (wygaśnie pod koniec 2024 roku) otworzyła szansę na sprzedaż do Cracovii. Wydaje się, że sam zawodnik występami w Polsce mógłby przekonać selekcjonera kadry Islandii do kolejnych powołań. Mając 28 lat po raz pierwszy opuści Skandynawię.

Ólafsson cennym wzmocnieniem kadry Pasów

Na lewym skrzydle w zespole Jacka Zielińskiego pewniakiem był dotychczas Paweł Jaroszyński. Davíð Kristján Ólafsson otwiera możliwość rotacji, ale zabezpiecza także Cracovię na wypadek problemów zdrowotnych Polaka. Dodajmy, Islandczyk 18 lutego zagrał bardzo dobre zawody w Pucharze Szwecji, więc powinien być przygotowany do gry i z marszu włączyć się do walki o pierwszy skład Pasów.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,603FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ