Puszcza Niepołomice przejmuje defensora Górnika Zabrze

Michal Siplak zostanie nowym zawodnikiem Puszczy Niepołomice, o czym informuje Dawid Dobrasz z serwisu meczyki.pl. 28-letni Słowak rozwiązał za porozumieniem stron swoją umowę z Górnikiem Zabrze, do którego trafił w lipcu 2023 roku. Były zawodnik Cracovii nie zdołał przebić się w drużynie Jana Urbana, a w 2024 roku zanotował ledwie 4 występy na boiskach PKO BP Ekstraklasy.

źródło: Górnik Zabrze – X

Zdecydowaliśmy się rozwiązać kontrakt Michala, ponieważ zawodnik nie był zadowolony z roli w zespole, a nam zależało na przesunięciu środków płacowych. Pozycję lewego obrońcy zabezpiecza kapitan zespołu Erik Janża, który w sobotę podpisał z Klubem nową umowę. Były w tym sezonie momenty, w których drużyna potrzebowała Michala i wiedzieliśmy, że mogliśmy na niego liczyć, za co mu dziękujemy – powiedział Łukasz Milik, dyrektor sportowy Górnika Zabrze.

REKLAMA

Puszcza stawia na transfer z kategorii minimalistycznych

Na lewej obronie zespołu Tomasza Tułacza występował dotychczas Michał Koj, jednak 30-latek z końcem czerwca odejdzie z Niepołomic. Najwyraźniej miejsce byłego zawodnika Górnika Zabrze zajmie inny były piłkarz 14-krotnego mistrza Polski. Co ciekawe, W zespole z Niepołomic grali ostatnio także Mateusz Cholewiak, Kamil Zapolnik czy Wojciech Hajda. Cała trójka w przeszłości występowała w Zabrzu.

Michal Siplak w trzecim polskim klubie? Absolutnie nie jest to ruch, który budziłby emocje wśród kibiców. O ile bowiem Słowak miał swoje momenty w drużynie Pasów, o tyle jego pozycja w krakowskim zespole systematycznie słabła. Nie zdołał także odbudować się w Zabrzu. Trudno także spodziewać się, że w Niepołomicach zacznie wybijać się poza przeciętność. Główny atut Siplaka to możliwość sprowadzenia go bez konieczności płacenia kwoty odstępnego. Tomasz Tułacz nie może liczyć na kosztowne wzmocnienia składu i spróbuje wykorzystać doświadczenie zawodnika, który na poziomie PKO BP Ekstraklasy zanotował dotychczas 139 występów.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ