Piast prowadził już 3:0, ale… słabość do remisów okazała się większa

ŁKS Łódź musiał pokonać Piasta Gliwice, bowiem każdy punkt w walce o utrzymanie jest bezcenny. Piast Gliwice musiał pokonać ŁKS Łódź, bowiem… do licha, ileż można remisować? Podopieczni Aco Vukovicia w 10 z 14 ligowych spotkań zanotowali podział punktów — starcie z łódzkim beniaminkiem było idealną okazją, by w końcu poprawić kuriozalny bilans.

Piast od początku był niezwykle konkretny

W 38. minucie na tablicy świetlnej mieliśmy już wynik 3:0 – chociaż goście oddali tylko 3 celne strzały w pierwszej połowie. Najpierw drogę do siatki znalazł Damian Kądzior, który wykorzystał absolutny chaos w defensywie ŁKSu oraz rykoszet, który zmylił Aleksandra Bobka. Błąd bramkarza łodzian? No cóż, miał w tej sytuacji sporego pecha. Gliwiczanie zamierzali jednak iść za ciosem, wkrótce po wrzutce Kądziora, głową gola strzelił Ariel Mosór. Trzecie trafienie to Michael Ameyaw wykorzystujący dogranie Jorge Felixa. Powtórzmy, defensywa ŁKSu pozostawiała zbyt wiele miejsca rywalom, którzy potrafili zrobić z tego użytek.

3:0? Niebezpieczny wynik!

W doliczonym czasie pierwszej połowy arbiter odgwizdał rzut karny dla ŁKSu Łódź i wyrzucił z boiska Alexandrosa Katranisa za kopnięcie rywala bez piłki. Bezsensowne zachowanie Greka, które, chociaż nie było jakimś brutalnym zagraniem, sprawiło, że Dani Ramirez strzelił gola kontaktowego. Chwilę po zmianie stron drogę do siatki znalazł Kay Tejan, a już w 67. minucie zrobiło się 3:3 – tym razem przytomnie przy rzucie rożnym zachował się Piotr Janczukowicz. Owszem, Piast przed przerwą stracił jednego zawodnika, jednak najwyraźniej stracił także wiarę w możliwość odniesienia zwycięstwa. To ŁKS szukał decydującego gola i chociaż w końcówce próbował, zostaje tylko z 1 punktem. Paradoksalnie, taki wynik może nawet być niedosytem dla gospodarzy z Łodzi. Gliwiczanie niby przegrali ledwie 2 spotkania w obecnym sezonie, jednak przewaga nad Puszczą to ledwie 4 punkty. Jeśli nawet w takich spotkaniach jak dzisiejsze nie potrafią dowieźć zwycięstwa do końca, wkrótce może zrobić się nerwowo.

źródło: 6 GOLI, CZERWONA KARTKA, EMOCJE DO KOŃCA! ŁKS – PIAST, SKRÓT MECZU – YouTube

ŁKS Łódź — Piast Gliwice 3:3 (Ramirez 45+7′, Tejan 67′, Janczukowicz 67′ – Kądzior 10′, Mosór 20′, Ameyaw 38′)