OFICJALNIE: Tommaso Guercio nowym zawodnikiem Śląska

Tommaso Guercio został zaprezentowany jako nowy zawodnik Śląska Wrocław. 18-latek przeniósł się do lidera Ekstraklasy na podstawie transferu definitywnego.

REKLAMA

Obrońca do tej pory występował w młodzieżowych drużynach Interu Mediolan, którego jest wychowankiem. W tym sezonie pojawił się nawet w kadrze meczowej na spotkanie z Cagliari, lecz ostatecznie nie otrzymał szansy debiutu. Guercio jest także młodzieżowym reprezentantem Polski.

Tommaso będzie świetnym wzmocnieniem kadry. Jest to młody środkowy obrońca, choć może również występować na prawym boku obrony. Wiążemy z nim wielkie nadzieje. Na ten moment będzie zapewne częściej występował w drugiej drużynie, ale w treningu zostanie przydzielony do pierwszego zespołu. Cieszymy się, że Tommaso Guercio zdecydował się wybrać Śląsk i że to właśnie na Wrocław postawił w kontekście dalszego rozwoju – komentuje dyrektor sportowy Śląska Wrocław, David Balda.

Guercio to szósty zawodnik, który zasilił Śląsk w rundzie wiosennej

Pierwszym, zakontraktowanym jeszcze w listopadzie, był Patryk Klimala. 25-latek, ze względu na przepisy, będzie uprawniony do gry w Ekstraklasie dopiero od początku zbliżającej się rundy. Przed startem obozu przygotowawczego do WKS-u trafili jeszcze Simeon Petrov (środkowy obrońca, 23 lata), Lewuis Pena (skrzydłowy, 19 lat), Mikołaj Tudruj (obrońca, 18 lat) oraz Alen Mustafić (środkowy pomocnik, 24 lata). Transfery młodych, perspektywicznych zawodników, mają wzmocnić drużynę nie tylko w obecnych rozgrywkach, ale także w kolejnych sezonach.

Transfer na linii Inter-Śląsk to na pewno nie jest codzienność, więc jesteśmy zadowoleni, że młodzieżowy reprezentant Polski zamienił lidera Serie A na lidera PKO Ekstraklasy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że Tommasowi nie było łatwo przebić się do pierwszego zespołu Interu, w Śląsku też nie będzie to proste, ale ma wszelkie predyspozycje, by rozwijać się i wzmocnić naszą drużynę – mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Tommaso Guercio związał się z Trójkolorowymi kontraktem do czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne 2 lata. W stolicy Dolnego Śląska 18-latek będzie występował z numerem 78 na koszulce.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,654FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ