OFICJALNIE: Tomas Prikryl piłkarzem Warty Poznań

Warta Poznań ma nowego zawodnika. Drużynę prowadzoną przez Dawida Szwargę wzmocnił doświadczony ligowiec — Tomas Prikryl. 31-letni Czech od lipca 2019 roku prezentował barwy Jagiellonii, ale z końcem ubiegłego sezonu wypełnił swój kontrakt z podlaskim klubem. Ostatecznie, zdecydował się kontynuować swoją karierę na boiskach PKO BP Ekstraklasy i co najmniej do końca sezonu będzie piłkarzem „Zielonych”.

Tomas Prikryl: W ostatnim czasie trenowałem indywidualnie według planów opracowanych przez trenera przygotowania fizycznego, więc pod tym względem jestem gotowy do treningów. Pewnie brakuje mi trochę praktyki meczowej, ale wierzę w to, że uda się to szybko nadrobić. Bardzo się cieszę, że zostałem piłkarzem Warty Poznań. Czuję się też dobrze z powrotu do Ekstraklasy, bo podobała mi się gra tutaj: liga jest na wysokim poziomie, są tu bardzo fajne stadiony, całe to otoczenie, zainteresowanie mediów, no i jakość piłkarzy.

Mam nadzieję, że będzie to udany czas dla mnie i dla mojego nowego zespołu. Pamiętam, że pojedynki z Wartą zawsze były dla nas trudne i wyrównane. Chciałbym, żeby nasi rywale nadal mieli takie odczucia po meczach z Wartą. Mam nadzieję, że pomogę drużynie swoim doświadczeniem, bo mam go już trochę. I chciałbym pomóc w osiągnięciu jak najwyższego miejsca w tabeli, bo Warta to ambitny klub i cieszę się, że będę mógł zagrać w jego barwach.

Tomas Prikryl uczciwie przyznaje, że potrzebuje czasu, by wrócić do rytmu meczowego

Czech w Białymstoku grał regularnie, chociaż nie potrafił ustabilizować formy. Spotkania znakomite mieszał z mocno przeciętnymi. W minionym sezonie uzbierał gola i 3 asysty, co na typowo ofensywnego zawodnika nie jest imponującym wynikiem. Mówimy jednak o piłkarzu, mającym ponad 100 występów na polskich boiskach. Być może nie będzie czołową postacią Warty Poznań, ale Dawid Szwarga zyska dodatkową opcję. Zieloni mają jeszcze do rozegrania 11 spotkań w tym roku, ale wydaje się, że nie będzie wielkiego ciśnienia, by stawiać na Prikryla, jeśli nie będzie na to gotowy. Czech dostanie swoją szansę, ale na to potrzeba będzie czasu.

Rafał Grodzicki, menedżer ds. sportu Warty Poznań: Jeszcze kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby pewnie w sferze życzeń Warty. Tomas to piłkarz o dużej jakości, ale był po prostu poza naszym zasięgiem. Teraz sytuacja się zmieniła, a nasze plany zmieniły się przez ostatnie kontuzje ważnych zawodników. Mimo więc, że kadra wydawała się zamknięta, podjęliśmy rozmowy z Tomasem i cieszę się, że doszliśmy do porozumienia. Pozyskaliśmy zawodnika o dużych umiejętnościach, które wzmocnią nasze działania w tzw. trzeciej strefie, czyli w pobliżu bramki rywala. Będziemy mogli podejmować tam większe ryzyko niż do tej pory. Tomas ma bowiem atuty w postaci szybkości oraz gry jeden na jednego i potrafi wziąć ciężar gry na siebie. Z pewnością ma cechy, których trochę nam brakowało w drużynie i będzie dużym wzmocnieniem dla naszej ofensywy.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
106,715FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ