OFICJALNIE: Polski talent przenosi się do Milanu

Pogoda za oknem nie ta, ale medialna burza dotycząca przyszłości Mateusza Skoczylasa dobiega końca. Utalentowany piłkarz Zagłębia Lubin i młodzieżowej reprezentacji Polski przeniesie się do Mediolanu i tam będzie kontynuował swoją karierę.

Jak pokazała przeszłość, AC Milan nie jest łatwym miejscem dla Polaków

REKLAMA
Źródło: @ZaglebieLubin/X

Jedynym dotychczas Polakiem, który zadebiutował w pierwszym zespole Rossonerich był… Krzysztof Piątek. Bez okazji debiutu, ale za to w klubie (rezerwy lub młodzieżowe zespoły) byli; Michał Miśkiewicz, Przemysław Bargiel, Bartosz Salamon. W młodzieżowej Primaverze dla Milanu występuje obecnie 17-letni Dariusz Stalmach, który trafił do Włoch rok temu z Górnika Zabrze. Teraz dołączy do niego o rok młodszy Mateusz Skoczylas.

Mateusz występował ostatnio w barwach Zagłębia w Centralnej Lidze Juniorów. W tym sezonie zdążył nawet zadebiutować w drugoligowych rezerwach. Mimo że Lubinianie bardzo dobrze weszli w nowy sezon Ekstraklasy, zrobili kilka fajnych wzmocnień i niejedni traktują ich jako czarnego konia tegorocznych rozgrywek — muszą pożegnać się z jednym ze swoich największych talentów, który nawet nie zdążył zadebiutować w pierwszym zespole.

16-latek (we wrześniu skończy 17) zasłynął za sprawą bardzo dobrych Mistrzostw Europy do lat 17, gdzie miał duży udział w awansie naszej kadry aż do półfinału turnieju. Według Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl — Zagłębie odrzuciło wcześniej za swojego podopiecznego ofertę Sportingu Lizbona, opiewającą na ok. 250 tysięcy euro. Wliczając bonusy, ekstraklasowy klub na transferze Skoczylasa do Milanu może zarobić nawet ponad milion euro. Warto było się trochę wstrzymać.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,603FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ