OFICJALNIE: Pierwsza zmiana trenera w obecnym sezonie Premier League

Paul Heckingbottom nie jest już trenerem Sheffield United. Angielski klub oficjalnie poinformował o rozstaniu z 46-letnim szkoleniowcem. Z Sheffield odchodzą także inni członkowie sztabu – Stuart McCall oraz Mark Hudson.

REKLAMA

Po pierwsze, w imieniu zarządu chciałbym podziękować Paulowi za wszystkie jego wysiłki w Sheffield United, najpierw jako menedżer U23, zanim przejął kontrolę nad obowiązkami pierwszej drużyny. Jego profesjonalizm i poświęcenie były zasługą dla klubu i jestem pewien, że wszyscy Unitedites cieszyli się z wygranej kampanii promocyjnej (do Premier League). Jednak po spadku na dno tabeli i wielu rozczarowujących wynikach i występach, uważa się, że konieczna jest zmiana, aby dać klubowi impuls i wszelkie możliwe szanse na pozostanie w Premier League po tym sezonie – powiedział Stephen Bettis, dyrektor zarządzający Sheffield Utd.

Paul Heckingbottom pracował jako pierwszy trener Sheffield od 25 listopada 2021 roku

Poprowadził go w 98 oficjalnych spotkaniach, w których wypracował średnią punków 1.65. Z Sheffield związany był od 2020 roku – najpierw jako trener U21, a następnie tymczasowy szkoleniowiec pierwszego zespołu. Jego podopieczni przegrali w obecnym sezonie 11 z 14 spotkań i póki co pewnie zmierzają ku degradacji do Championship. Działacze długo starali się zachować wiarę w pracę Heckingbottoma, jednak w końcu musieli podjąć niełatwą decyzję o rozstaniu.

Według informacji Fabrizio Romano, nowym szkoleniowcem zespołu zostanie Chris Wilder. 56-letni trener pracował z Sheffield w latach 2016-21, a ostatnio prowadził Watford. Czy uda mu się uratować ligowy byt? Zadanie wydaje się piekielnie trudne.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ