OFICJALNIE: Łódź nie chce izraelskich drużyn

Stało się to, czego mogliśmy się spodziewać. Wicemistrzowie Izraela Maccabi Hajfa poinformowali wczoraj w swoich mediach społecznościowych o wyborze obiektu ŁKS-u Łódź na miejsce, w którym rozegrają swoje domowe spotkania europejskich pucharów w sezonie 2024/25. Polski klub odciął się od doniesień, twierdząc, że nie ma żadnego związku z organizacją meczów na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla. Jednocześnie ŁKS wskazał, że pytania dotyczące sprawy należy kierować do administratora obiektu, czyli Miejskiej Areny Kultury i Sportu. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź operatora obiektu.

Izraelskie kluby nie zagrają w Łodzi

W odpowiedzi na informacje medialne dotyczące rozgrywania przez klub piłkarski Maccabi Hajfa meczów na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi, Miejska Arena Kultury i Sportu informuje, że mecze te nie odbędą się. Nie są też planowane inne mecze izraelskich drużyn na pozostałych łódzkich obiektach. Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi, został wytypowany przez UEFA oraz PZPN, jako obiekt spełniający restrykcyjne wymogi dotyczące organizacji meczy w Europejskich Pucharach UEFA. Na drodze negocjacji, prowadzone były rozmowy o potencjalnym najmie stadionu, na potrzeby organizacji tych rozgrywek. Umowa w tej sprawie nie została jednak podpisana i do jej podpisania nie dojdzie. W tym przypadku i w przypadku każdej imprezy organizowanej w Łodzi bezpieczeństwo łodzian i odwiedzających jest dla Miasta najwyższym priorytetem.

REKLAMA

Powyższy wpis pojawił się w mediach społecznościowych Miejskiej Areny Kultury i Sportu. Dlaczego Maccabi Hajfa poinformowało o wyborze Łodzi, skoro umowa nie została podpisana, a temat znajdował się jedynie na etapie rozmów? Wygląda na to, że izraelski klub pospieszył się z ogłoszeniem. Inna kwestia, że to protesty kibiców wymusiły taką decyzję z polskiej strony. Biorąc pod uwagę skalę krytyki, osoby decyzyjnie nie miały większego wyboru i musiały zerwać prowadzone negocjacje. Zaskakujące jedynie, że na wcześniejszym etapie nikt nie domyślił się, że zgoda (lub potencjalna zgoda) na grę izraelskich drużyn w Łodzi wywoła niemałą burzę wśród kibiców i mieszkańców miasta.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ