OFICJALNIE: Lechia Gdańsk dopięła swego. Transfer z ekstraklasowego rywala

Szymon Weirauch został nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk. 20-letni bramkarz podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2029 roku. Według doniesień medialnych z ostatnich dni, klub z Trójmiasta mógł zapłacić Zagłębiu Lubin nawet milion złotych za transfer zdolnego golkipera.

źródło: Lechia Gdańsk on X

Szymon to młody i utalentowany bramkarz dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi. Od początku wraz z zarządem klubu budujemy kadrę w oparciu o naszą filozofię pozyskiwania młodych zawodników i stwarzania im warunków do rozwoju. Lechia to dobre miejsce do rozwinięcia skrzydeł i wierzymy, że dzięki sumiennej pracy uda się to Szymonowi – przyznał dyrektor sportowy Lechii Jakub Chodorowski.

REKLAMA

Weirauch na boiskach Ekstraklasy zadebiutował w lipcu 2023 roku

Po sześciu kolejnych występach w bramce Miedziowych został jednak posadzony na ławce rezerwowych, a następnie w ogóle nie łapał się do kadry meczowej. Regularnie pojawiał się za to w zespole rezerw Zagłębia, dla którego w sezonie 2023/24 wystąpił 17 razy. Trudno nie odnieść wrażenia, że w Lubinie nie mieli pomysłu na rozwój 20-latka. Szymon Weirauch nie miał większych perspektyw na grę w PKO BP Ekstraklasie, co prawdopodobnie może mu się udać w Gdańsku. Jedynką Lechii był dotychczas Bogdan Sarnavskyi, z którego gdańszczanie byli zadowoleni. Który z dwóch bramkarzy będzie bronił w Ekstraklasie? Prawdopodobnie będziemy świadkami ciekawej rywalizacji.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ