OFICJALNIE: Górnik Zabrze traci bramkarza! Daniel Bielica przenosi się do Holandii

Daniel Bielica został nowym bramkarzem holenderskiego NAC Breda. Ósma drużyna poprzedniego sezonu Eredivisie wykorzystała szansę pozyskania polskiego bramkarza, któremu kończył się kontrakt z Górnikiem Zabrze. 25-letni golkiper podpisał kontrakt, który wiąże go z NAC na najbliższe dwa sezony z jednostronną opcją klubową o kolejny rok.

źródło: NAC Breda 💛🖤 on X

Wydaje się, że Polak ma realne szanse na bluzę z numerem jeden w nowym klubie. W końcówce poprzedniego sezonu w bramce Bredy stał 22-letni Pepijn van de Merbel, który od nowego sezonu zagra w FC Den Bosch. Roy Kortsmit oraz Tein Troost? Konkurenci bez wątpienia w zasięgu Bielicy.

REKLAMA

Działacze Górnika Zabrze mogą pluć sobie w brodę, bo na transferze golkipera śląski klub nie zarobi złamanego grosza. W minionych tygodniach spekulowano co prawda, że rozmowy na temat przedłużenia współpracy są prowadzone, jednak najwyraźniej Holendrzy zwęszyli szansę na darmowe wzmocnienie. Nie możemy dziwić się też Bielicy, że skorzystał z życiowej okazji wyjazdu zagranicę. Dzisiejsze plotki łączące zabrzan z angażem Filipa Majchrowicza z Radomiaka Radom wydają się nieprzypadkowe.

Górnik stracił bramkarza, który gwarantował solidność między słupkami, a w zamian nie zyskał środków na pozyskanie nowego. Pozostaje wierzyć, że Majchrowicz okaże się nie gorszym golkiperem niż Bielica…

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ