OFICJALNIE: Fryderyk Gerbowski wraca do Stali Mielec

Wygląda na to, że cofnęliśmy się w czasie o dwa lata. W 2022 roku Fryderyk Gerbowski trafił do Stali Mielec z Wisły Płock. Został wtedy wypożyczony do Mielca na rok, natomiast teraz pomocnik przeniósł się na Podkarpacie na stałe. O takim ruchu media informowały pod koniec maja, zaś teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie od strony klubu. Kontrakt ma obowiązywać do 2025 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

„Bardzo się cieszę, że mogę powrócić do Mielca i PGE FKS Stali Mielec. To tutaj otrzymałem prawdziwą szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w PKO BP Ekstraklasie i zrobię wszystko, aby jak najlepiej pomóc drużynie w nadchodzącym sezonie. Jestem dumny, że będę mógł znów grać w koszule z herbem Stali. Wierzę, że wszyscy razem odniesiemy wiele zwycięstw w sezonie 2024/2025 i damy dużo radości fantastycznym biało-niebieskim kibicom” — powiedział Fryderyk Gerbowski po podpisaniu kontraktu. W barach Stali występował w sezonie 2022/2023, kiedy to zagrał w 22 spotkaniach na poziomie Ekstraklasy.

REKLAMA
źródło: X Stali Mielec (@FksStalMielec)

Urodzony w Warszawie pomocnik w tym sezonie rozegrał 25 meczów w Fortuna 1 Lidze. 21-latek zdobył dwie bramki i zanotował trzy asysty. Z Wisłą Płock zajął 7. miejsce w lidze, a brak awansu miał najprawdopodobniej wpływ na decyzję o opuszczeniu szeregów Nafciarzy. Portal transfermarkt wycenia go na 400 tysięcy euro.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ