OFICJALNIE: Dawid Kurminowski piłkarzem Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin kończy letnie okienko transferowe z bardzo mocnym akcentem. Nowym graczem dolnośląskiego klubu został były król strzelców ligi słowackiej – Dawid Kurminowski. 23-letni napastnik trafił do Lubina na roczne wypożyczenie, a w jego umowie została zawarta opcja wykupu.

źródło: twitter/ZaglebieLubin

Szukaliśmy napastnika, który wzmocni pierwszą linię, a przy tym będzie zawodnikiem o nieco innej charakterystyce niż pozostali piłkarze w tej formacji. Dawid jest szybki, dynamiczny, dlatego dzięki temu transferowi trener Stokowiec zyskuje dodatkowe pole manewru w ataku. Pozyskujemy młodego, perspektywicznego Polaka, który miał co prawda ostatnio trudny okres w Danii, ale wcześniej udowodnił, że potrafi być bardzo skuteczny. Dawid potrzebuje teraz zaufania, a my jesteśmy przekonani, że w Zagłębiu ma idealne warunki ku temu, by udowodnić swoją wartość. Witamy na pokładzie i życzymy wielu goli

Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan

Dla Kurminowskiego transfer do Lubina będzie szansą pokazania się przed polską publicznością

Paradoksalnie, mocne wejście na boiska Ekstraklasy mogłoby nawet zaciekawić selekcjonera reprezentacji Polski – Czesława Michniewicz. Na polskich boiskach brakuje od dawna snajperów urodzonych nad Wisłą. Czołowi strzelcy rodzimej ligi to niemalże w całości gracze z zagranicy. Biorąc pod uwagę problemy kilku naszych reprezentantów z grą w zagranicznych klubach, ścieżka Dawida do kadry mogłaby być zadziwiająco krótko (chociaż oczywiście to czysto fantastyczny temat w tym momencie). Nie wybiegając jednak aż tak daleko w przyszłość, wypożyczenie Kurminowskiego wydaje się jednym z tych pomysłów, które po prostu muszą się podobać. Szczególnie, że Zagłębie Lubin zagwarantowało sobie opcję przejęcia kontraktu piłkarza. Jest stosunkowo młody, pokazał, że ma błysk strzelecki. W czasie gry dla MKS Ziliny, błyszczał wysoką skutecznością. Gorzej wiodło mu się jednak po transferze do Aarhus GF, gdzie niestety szybko przepadł.

Z Dawidem byliśmy w kontakcie od dłuższego czasu. Był on naszym priorytetem do pozyskania jako zawodnik, który wpisuje się w modelowy przykład budowy naszego zespołu. Polak, który grał w reprezentacjach młodzieżowych naszego kraju. Wypożyczyliśmy go z duńskiego klubu. Opcja transferu była dla nas też bardzo istotna i jest ona jak najbardziej realna. Jeżeli Dawid sprawdzi się na polskich boiskach, to ta opcja jest w naszym zasięgu. Dawid, życzymy powodzenia i czekamy na bramki.

 Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski

Czy Dawid Kurminowski spełni pokładane w nim oczekiwania?

Nie ukrywam, że sam wiele oczekuje po jego transferze. Mówimy o napastniku, który ma spory talent, ale jednocześnie przychodzi do Zagłębia odbudować się po nieudanym pobycie w Danii. Szczerze – sam nie wiem czego oczekiwać po tym wzmocnieniu. To może być jeden z najlepszych transferów letniego okienka w Ekstraklasie, lub… jedna z najbrutalniejszych weryfikacji. Fajnie, że napastnik nie zadowala się ławkę w lidze duńskiej i chce podjąć wyzwanie. Pozostaje jedynie poczekać, co pokaże na murawie.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
105,130FaniLubię
10,511ObserwującyObserwuj
582ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ