OFICJALNIE: 7 piłkarzy odchodzi z Leicester City

Spadek do Championship był niezwykle niemiłą niespodzianką dla fanów Leicester City. „Lisy” miały w swoim składzie wielu piłkarzy o znanych nazwiskach, którzy nie potrafili jednak uratować utrzymania w Premier League. Klub potwierdził dzisiaj rozstanie z siedmioma zawodnikami.

7 piłkarzy odchodzi z Leicester

Youri Tielemans oraz Çağlar Söyüncü opuszczą drużyną po wygaśnięciu umów. Leicester pożegna się także z takimi zawodnikami jak Daniel Amartey, Nampalys, Ryan Bertrand, Ayoze Pérez oraz Tetê. Zgodnie z komunikatem klubu, niejasna jest przyszłość Jonny’ego Evansa, któremu co prawda kończy się kontrakt, jednak istnieje możliwość dalszej współpracy. Lisy skorzystały także z opcji przedłużenia umowy Hamzy Choudhury’ego do czerwca 2024 roku.

REKLAMA

Łączna wartość rynkowa zawodników, którzy odejdą z Leicester, przekracza 90 milionów euro. Wciąż niejasne jest jednak, jak wyglądać będzie kadra na sezon 2023/24. Pytanie także, co z takimi zawodnikami jak Jamie Vardy, James Maddison oraz Harvey Barnes. Lisy z pewnością będą chciały jak najszybciej powrócić do Premier League, więc zapewne czeka nas spory ruch względem transferów.

Od mistrzostwa do Championship. Analiza upadku Leicester

SourceLeicester
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ