OFICJALNIE: 35-latek tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Szwecji

Daniel Bäckström został tymczasowym selekcjonerem seniorskiej reprezentacji Szwecji. O ile rozważania na temat nowego trenera Tre Kronor rozgrzewały umysły dziennikarzy, o tyle wybór 35-latka przeszedł niemalże bez echa. Bäckström to bowiem najprostsza z możliwych opcji. Szkoleniowiec jest opiekunem kadry U-21 i po prostu zostanie przesunięty poziom wyżej, by poprowadzić Szwedów podczas styczniowego zgrupowania na Cyprze, którego częścią będzie spotkanie przeciwko Estonii (12 stycznia 2024 r.).

REKLAMA
źródło: 🇸🇪 w serwisie X

Szwecja szuka odpowiedniego selekcjonera

Svenska Fotbollförbundet zastrzega oczywiście, że dokonano wyboru w „oczekiwaniu” na następcę Janne Anderssona, który odszedł po nieudanych kwalifikacjach Mistrzostw Europy. Innymi słowy, Szwedzka Federacja Piłki Nożnej nadal będzie szukać odpowiedniego kandydata. Kto wie? Być może ma już nawet kogoś wybranego, jednak obecnie nie jest w stanie go zakontraktować. Poniekąd pasuje to do teorii wyczekiwania na Tony’ego Gustavssona. 50-latek podobno miał zostać uznany za optymalnego kandydata — jednak do połowy 2024 roku będzie związany z kobiecą kadrą Australii.

Czy Bäckström ma szanse pozostać z reprezentacją na dłużej? Takiej opcji nie można przekreślać. Kłania się tutaj chociażby Gareth Southgate, który prowadził reprezentacją Anglii U-21. Nieoczekiwanie okazał się potrzebny kadrze seniorskiej (mimo że wcześniej zarzekał się, że nie jest zainteresowany taką posadą). Miał pracować jedynie tymczasowo w oczekiwaniu na wybór kogoś konkretnego i… został na stałe. Inna kwestia, czy 35-letni Bäckström może przekonać do swojej osoby zgrupowaniem, którego kulminacją byłoby starcie ze słabą Estonią? Czas pokaże.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ