Natalia Kaczmarek na podium Diamentowej Ligi! Historyczny wyczyn Polki!

Niesamowity sezon w wykonaniu 25 – latki. Do srebra z Budapesztu Kaczmarek dokłada drugie miejsce Diamentowej Ligi! Pierwsza Polka w historii, która staje na podium całego cyklu!

REKLAMA

Świetna przez cały sezon

Polka regularnie startowała w tym sezonie w mityngach Diamentowej Ligi. Wygrała wyścigi we Florencji, Chorzowie i Monako, dzięki czemu przed finałowym starciem miała 35 pkt i była liderką klasyfikacji generalnej. Przed ostatnim pojedynkiem miała cztery punkty przewagi nad drugą Holenderką Lieke Klaver i pięć nad trzecią Paulino. Wszystko wskazywało na genialne i piekielnie szybkie bieganie w Eugene!

Finałowe starcie

Natalia spokojnie otworzyła bieg. Po około 250 metrach była dopiero na 6. miejscu. Kapitalnie biegła Paulino, w połowie dystansu wrzuciła wyższy bieg i zostawiła rywalki za sobą. Kaczmarek (klasycznie) znakomicie finiszowała. Z piątej na drugą lokatę! Obroniła się także przed atakiem Klaver i przekroczyła linię mety jako druga zawodniczka z czasem 50.38s. Świetne zawody Polki!

Świetne zakończenie pięknego sezonu

Dla Natalii był to ostatni start w tym sezonie. Przed nią już tylko zasłużony odpoczynek i przygotowania do kolejnego roku. Nieoficjalnie sprinterka ma zrezygnować z sezonu halowego, tak aby w pełni skupić się na Igrzyskach w Paryżu. Czy Kaczmarek stać na medal olimpijski? Jeśli utrzyma lub poprawi formę z tego roku to zejście w okolice 49.00s jest jak najbardziej realne! Trzymamy kciuki za dalszą karierę 25 – latki.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ