Najlepsza Skandynawska liga wróciła! Odd przegrywa w swój 130. jubileusz istnienia klubu

Po 119 dniach fani norweskiej piłki nożnej w końcu się doczekali. Sędzia Marius Hansen Grøtta rozpoczynając spotkanie Odd z Haugesundem rozpoczął również sezon 2024 w Eliteserien. Na Skagerak Arenie poza rozpoczęciem sezonu był dziś inny powód do świętowania. Dzisiejsi gospodarze obchodzą dziś swoje 130 urodziny. Odd Ballklubb jest najstarszym klubem w Norwegii. Kibice jednak miłego prezentu od zawodników nie otrzymali.

Głupie błędy i prowadzenie gości

Pierwsze dziesięć minut to głupie straty Haugesundu które przez zawodników gospodarzy powinny zostać wykorzystane. Najpierw pod samym polem karnym piłkę stracił Claus Niyukuri a parę minut później w polu karnym futbolówkę zgubił bramkarz Egil Selvik. Cud, że po tych akcjach dalej było 0-0. Później nadeszła wymiana ciosów między zespołami. Odd jak i Haugesund mieli swoje okazje, jednak bez skuteczności. W 27. Minucie Selvik znów zgubił piłkę w polu karnym i znów poszczęściło mu się, że na posterunku byli koledzy z zespołu. W końcu w 39. Minucie dla gości wynik otworzył Bruno Leite. Obrona Odd się posypała, a brazylijski zawodnik to wykorzystał i umieścił piłkę w siatce. Przed przerwą dobrą okazję miał jeszcze zespół gospodarzy. Ta jednak nie została wykorzystana i to goście do przerwy byli na prowadzeniu.

18-letni bohater!

Od samego początku drugiej połowy to gospodarze pokazali się z lepszej strony. To oni wyprowadzali ataki i szukali w tym spotkaniu wyrównania. W 50. Minucie spotkania w końcu wyrównał Tony Miettinen. Gol został najpierw anulowany przez spalonego, jednak po analizie VAR uznano, że spalonego jednak nie było. Co ciekawe, po golu dla Odd mieliśmy mały Polski akcent. Trener bramkarzy Haugesundu, Kamil Ryłka zarobił żółtą kartkę za protesty. Gol ten dodał gospodarzom energii. Dalej atakowali i coraz bardziej pachniało golem dającym im prowadzenie. Pod koniec wyglądało na to, że żaden z zespołów nie chciał podjąć ryzyka. Obaj bali się zaatakować. Na koniec jednak goście otrzymali rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłkę w doliczonym czasie gry do bramki skierował 18 letni Ismael Seone. Była to zwycięska bramka i Haugesund wyjeżdża z Skien z trzema punktami.

Tym samym sezon rozpoczęliśmy dość spokojnym meczem. W Skien dziś mecz zespołów które zwyczajnie plasują się w środku tabeli. Haugesund wygrywa na otwarcie. Reszta kolejki Eliteserien zostanie rozegrana jutro po południu

Odd 1:2 Haugesund (50′ Miettinen – 39′ Leite, 90+3Seone)