Miłosz Matysik opuści Jagiellonię? Jest zainteresowanie z Cypru

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki.pl”, Miłosz Matysik może niebawem opuścić PKO BP Ekstraklasę. Młodym defensorem Jagielloni Białystok poważnie zainteresowany ma być bowiem cypryjski Aris Limassol.

REKLAMA

Matysik szybko wyleci z białostockiego gniazda?

Miłosz Matysik to zawodnik bardzo młody, urodzony w kwietniu 2004 roku. W barwach Jagielloni Białystok występuje od niespełna trzech lat. Na przestrzeni tego okresu miał szansę zagrać w 40 spotkaniach jako zawodnik Dumy Podlasia. Środkowy obrońca zanotował w nich 1 gola oraz 2 asysty. 19-latek niedawno zaliczył także debiut w reprezentacji Polski U-21 w meczu z Kosowem. W listopadzie udało mu się nawet zaliczyć swojego pierwszego gola w kadrze młodzieżowej przeciwko Izraelowi.

Matysik nie jest więc bohaterem nagłego wystrzału formy, czy kluczowym ogniwem zespołu Adriana Siemieńca. Niemniej jednak, warunki fizyczne w postaci 190 cm wzrostu oraz niezłe wyprowadzenie piłki wyróżniają go na tle polskich defensorów młodego pokolenia. Potencjał rodowitego białostoczanina dostrzegł dobrze znany polskim kibicom Aris Limassol. Klub, w którym występują m.in. Mariusz Stępiński oraz Karol Struski, zamierza ściągnąć do siebie Matysika. Nowy nabytek Jagi, Jetmer Haliti, został sprowadzony na wypadek właśnie takiego scenariusza.

Pozostaje więc czekać na ujawnienie konkretnej oferty ze strony lidera ligi cypryjskiej za obrońcę Jagielloni. Osobiście nie krytykowałbym Matysika za obranie takiego kierunku, mimo stosunkowo niedużego doświadczenia w seniorskim futbolu. Sama liga cypryjska co prawda nie wydaje się tak konkurencyjna jak Ekstraklasa. Jednak sam Aris biorący udział w europejskich pucharach bądź kwalifikacjach do tych rozgrywek regularnie jest niewątpliwie ciekawą platformą, aby pokazać się na arenie międzynarodowej.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ