Michał Karbownik wróci do Polski? Lechia zainteresowana obrońcą

Jak informuje Sebastian Staszewski z portalu „Interia Sport”, Michał Karbownik może wrócić do PKO Ekstraklasy. Pośród zainteresowanych pozyskaniem 21-latka mają znajdować się przede wszystkim Lechia Gdańsk oraz Legia Warszawa. Polak wydaje się być sceptycznie nastawiony wobec dotychczasowych ofert zagranicznych klubów.

Lechia kusi doborem roli na boisku

Po nieudanym epizodzie w greckim Olympiacosie Pireus, Michał Karbownik wrócił do Brighton trenować z resztą zespołu. Polak pragnie jednak wybrać się na wypożyczenie, aby zapewnić sobie możliwość regularnych występów. Stąd temat powrotu do Legii, który pojawił się już kilka miesięcy temu oraz dość zaskakujący angaż Lechii Gdańsk. Mimo ofert od takich klubów jak Schalke, Karbownik wolałby kierunek gdzie miałby możliwość gry na innej pozycji niż prawa obrona.

REKLAMA

Właśnie taką swobodę w doborze roli ma mu proponować Lechia, dla której byłby to potencjalnie pierwszy transfer letniego okienka. Jeśli gdańszczanom faktycznie uda się przekonać Karbownika do zasilenia ich szeregów, to możemy dostać kolejny hit transferowy PKO Ekstraklasy. Przypomnijmy, że mowa o 21-letnim zawodniku, który ma za sobą nieudaną próbę podboju ligi greckiej. Wydaje się, że jeśli Karbownik chce się dalej rozwijać, musi znaleźć klub i trenera, który zdoła wykorzystać jego potencjał. Wydaje się, że Tomasz Kaczmarek to typ szkoleniowca, który pomoże karierze Michała. Potencjalna szansa pokazania się w europejskich pucharach jedynie wzmacnia ofertę z Gdańska.

Co wybierze Karbownik?

Zawodnik musi jak najszybciej podjąć ważną decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Szanse na grę w Brighton są niemalże znikome. Oczywiście, zawodnik był swego czasu uważany za wielki talent, a media łączyły go nawet z przenosinami do FC Barcelony, ale kariera Polaka ewidentnie nie toczy się, tak jak oczekiwał. Powrót do Ekstraklasy może wydawać się krokiem w tył, ale Michał Karbownik nie ma dziś większego wyboru i musi potwierdzić swoją wartość w miejscu, w którym dostanie szanse gry.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ