Media: Jakub Piotrowski na celowniku Villarrealu

Jakub Piotrowski ma za sobą niezwykle udane zgrupowanie reprezentacji Polski. 26-letni pomocnik popisał się trafieniem i asystą w spotkaniu z Estonią i wydaje się pewniakiem do gry na Euro 2024. Dobra gra piłkarza Ludogorca nie umknęła uwadze mocniejszych klubów. Według bułgarskich mediów (Temu Sport) na angaż Piotrowskiego chrapkę ma Villarreal.

REKLAMA

Jakub Piotrowski ma w obecnym sezonie notuje bardzo dobre statystyki na bułgarskich boiskach. W obecnym sezonie uzbierał łącznie 15 trafień oraz 4 asysty, co jest znakomitym wynikiem jak na pomocnika o mocno defensywnych zadaniach. Jednocześnie, serwis transfermarkt wycenia Polaka na 2.5 mln euro. Biorąc pod uwagę, że jego kontrakt z Ludogorcem dobiegnie końca w czerwcu 2025 roku, bułgarski klub ma jedną z ostatnich szans na zarobek. Paradoksalnie, dzisiejsze doniesienia mogą być tak naprawdę sygnałem ze strony kluby, że jest gotowy na przyjmowanie ofert. To takie typowe sprowokowanie ruchu, wymuszenie, by w Hiszpanii dyskutowano o potencjalnym transferze bohatera baraży o Euro 2024. Im więcej o Piotrowskim będzie się mówiło, tym większa szansa, że ktoś w końcu przejdzie do konkretów.

Piotrowski celem Villarrealu? Spokojnie

Doniesienia bułgarskich mediów traktujemy z dużym dystansem. Tym bardziej, że pojawiają się w nich sugestie transferu wartego… 10 mln euro. Przepraszamy, ale nie dajemy na to żadnych szans. Faktem jest jednak, że trafienie Polaka w meczu z Estonią dodało mu rozgłosu. Jeśli Ludogorec nie będzie stawiał zaporowych cen, przenosiny do silniejszej ligi powinny być realnym scenariuszem. Zaryzykujemy tezą, że za stosunkowo niewielkie pieniądze zainteresowani mogą sprowadzić piłkarza reprezentacji Polski, będącego w życiowej formie. Będziemy zdziwieni, jeśli Jakub Piotrowski rzeczywiście trafi do Villarrealu, ale najbliższe tygodnie powinny być jego ostatnimi w lidze bułgarskiej. Sam zawodnik wydaje się być gotowy na poważniejsze wyzwanie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ