Media: Guirassy wybrał nowy klub. Na 90% zagra właśnie tam

Serhou Guirassy jest zdecydowany na przenosiny do Borussii Dortmund. Gwinejski napastnik według doniesień serwisu Ruhr Nachrichten, powołującego się na informację z kręgu samego zawodnika, informuje, że decyzja została podjęta w 90%. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, wkrótce transfer jednego z bohaterów minionego sezonu Bundesligi powinien zostać ogłoszony.

Snajper Stuttgartu po przenosinach do Dortmundu będzie mógł zarobić 9 mln euro – trzy razy więcej niż dotychczas. BVB zapłaci 18 mln euro, podpisując z 28-latkiem czteroletnią umowę. Serwis transfermarkt wycenia Guirassy’ego na 40 mln euro. Niemieckie media przekonują, że kluby angielskie i włoskie wycofały się ze starań o napastnika, podobnie jak Bayern Monachium. Serhou Guirassy wybiera obecnie między ofertą Borussii oraz kontynuacją kariery w dotychczasowym zespole. VfB Stuttgart ma przed sobą perspektywę występów w Lidze Mistrzów. Najwyraźniej jednak na ten moment kontynuacja gry pod wodzą Sebastiana Hoeneßa pozostaje jedynie alternatywą.

REKLAMA

Zmiana trenera w BVB nie zmieniła podejścia klubu. Nuri Sahin ma być entuzjastą pomysłu transferu Gwinejczyka i podobnie jak Edin Terzić widzi w nim jednego z liderów drużyny. 18 mln euro wydaje się niewielkim wydatkiem biorąc pod uwagę jakość sportową zawodnika, który w sezonie 2023/24 we wszystkich rozgrywkach zanotował 30 trafień w 30 występach. Dotychczasowi zainteresowani mieli obawiać się konieczności podpisania dłuższego kontraktu z zawodnikiem, który zdaniem wielu może być „piłkarzem jednego sezonu”. Borussia Dortmund jest gotowa zagwarantować Gwinejczykowi czteroletnią umowę, podczas której napastnik otrzyma łącznie 36 mln euro. Ta kwestia jest podobno kluczowym argumentem po stronie BVB.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ