Legia Warszawa zainteresowana napastnikami Śląska i Pogoni

Legia Warszawa jest zainteresowana angażem Erika Expósito ze Śląska Wrocław o czym informuje Szymon Janczyk z weszlo.com. Z kolei Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl łączy ze stołecznym klubem Efthymiosa Koulourisa z Pogoni Szczecin. Wygląda na to, że transfer napastnika jest jednym z letnich celów warszawskiego zespołu. Pozyskanie jednego z powyższych snajperów wiązałoby się jednak ze sporym wydatkiem.

REKLAMA

Expósito po zakończeniu sezonu prawdopodobnie opuści Wrocław

Hiszpan otrzymał co prawda ofertę nowego kontraktu, jednak do tej pory nie udzielił odpowiedzi względem dalszej współpracy. 27-latek zachwycał formą w rundzie jesiennej, jednak wiosną ma spore wahania formy. Według doniesień medialnych kapitan Śląska mógłby liczyć na pensję rzędu 700 tysięcy euro za sezon gry, gdyby skusił się na ofertę z Łazienkowskiej. Jeśli jednak Expósito ma lepsze finansowo propozycje z Hiszpanii (ten kierunek dotychczas wskazywano jako najbardziej prawdopodobny), szanse na zatrudnienie będą znikome. Inna kwestia, czy 27-latek rzeczywiście ma na tyle silną pozycję, by biły się o niego kluby LaLiga? Czas pokaże.

Efthymios Koulouris kosztował Pogoń Szczecin 900 tysięcy euro i wydaje się, że Portowcy będą oczekiwać niemniejszej kwoty w przypadku sprzedaży. Pogoń bez środków z gry w europejskich pucharach może szukać oszczędności, ale czy sprzeda swojego czołowego zawodnika? Legia Warszawa może poszukać okazji na promocyjne warunki transferu. Wydaje się jednak, że z perspektywy szczecińskiej drużyny Koulouris powinien być jednym z ostatnich, którzy dostaną zgodę na transfer. Pogoń tak długo szukała przecież klasowego napastnika i miałaby robić promocję dla ligowego rywala? Nie chce nam się wierzyć…

Gdybyśmy dziś mieli przewidywać szanse na angaż Hiszpana i Greka nie byłyby one wysokie. Legia Warszawa przygląda się jednak dwóch bramkostrzelnym snajperom i prawdopodobnie sprawdzi swoje szczęście. Wątpimy jednak w poważniejsze negocjacje i składanie nieracjonalnie wysokich ofert. Jeśli jednak Expósito nie będzie miał zapowiedzianych ofert ze swojej ojczyzny, a Pogoń będzie zmuszona szukać środków ze sprzedaży piłkarzy, Legioniści mogą przystąpić do transferowej ofensywy.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ