Krystian Bielik wrócił do gry po rocznej przerwie!

Długo czekaliśmy, by móc to w końcu napisać. Krystian Bielik wrócił do gry! Polski zawodnik rozegrał 45 minut w spotkaniu Derby U23 z Arsenalem U23 na szczeblu Premier League 2. Był to jego pierwszy występ od 30 stycznia 2021 roku, gdy doznał kontuzji w pechowym meczu przeciwko Bristol City. Zerwanie więzadła krzyżowego w kolanie wyeliminowało go z gry na dokładnie 355 dni.

źródło: twitter/dcfcacademy

W mediach społecznościowych Derby poinformowano, że zgodnie z przedmeczowymi planami, Polak miał zagrać tylko w pierwszej połowie

Właściwie, to możemy mówić o powtórce z rozgrywki. Gdy w październiku 2020 roku wracał po zerwaniu więzadła krzyżowego, najpierw pozwolono mu złapać rytm w ekipie U23. Dwa występy wystarczyły jednak, by wrócić do gry z seniorami. Dziś historia wydaje się powtarzać, a Bielik spokojnie realizuje swój powrót.

Jak zaprezentował się w grze? Według relacji kibiców, był aktywny w ofensywie, a po jednym z rzutów rożnych mógł nawet wpisać się na listę strzelców. Nie bał się pojedynków, podpowiadał kolegom jak mają się ustawiać i przesuwać. Z trybun obserwował go Kamil Jóźwiak, podobno występ Krystiana chciał obejrzeć również Wayne Rooney, który liczy, że za chwilę wzmocni swoją drużynę walczącą o utrzymanie w Championship o „twardziela” z Polski.

źródło: twitter/matt_1884

Co ciekawe, Derby U23 w ciągu najbliższego miesiąca rozegra ledwie 2 spotkania

Chociażby z tego powodu spodziewam się, że lada moment zobaczymy Krystiana na boiskach zaplecza Premier League. Pewnie nie w pełnym wymiarze czasowym, ale wydaje się, że najgorsze ma już za sobą i teraz będzie mógł skupić się na futbolu i pomocy klubowi w bardzo trudnej walce o ligowy byt. Oby tylko kontuzje przestały go prześladować…

REKLAMA
Marcin Pietkiewicz
Marcin Pietkiewiczhttp://mymistrzowie.pl/
Płakałem za Ayrtonem Senną, krzyczałem gdy Ebi Smolarek wkręcał Portugalczyków w ziemię i otwierałem oczy ze zdumienia widząc Chrisa Weidmana nokautującego Andersona Silvę. Futbol kocham, chociaż nie raz miałem go dosyć. Zarywam noce oglądając gale MMA, ale nigdy nie żałuję.
PODOBNE
REKLAMA
101,854FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ