Korona Kielce może spróbować wykorzystać okazję na rynku i sięgnąć po jednego z ciekawszych rundy wiosennej w PKO BP Ekstraklasie. Na radarze klubu z Kielc znalazł się Aleksandar Ćirković. 24-letni Serb ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Lechii Gdańsk, a jego karta zawodnicza należy do Ferencvárosu. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl przewiduje, że Kielczanie powalczą o sprowadzenie spadkowicza z Ekstraklasy.
Na ten moment trzeba jednak zachować ostrożność. Na ten moment nie pojawiły się żadne konkretne informacje dotyczące możliwej formy współpracy. Skrzydłowy jest związany z węgierskim klubem umową do końca 2027 roku, a serwis Transfermarkt wycenia go na 2 mln euro. Oczywiście, nie ma przekonania, że Korona Kielce zapłaci dokładnie taką kwotę – chociaż w przypadku transferu definitywnego tanio raczej nie będzie.
Korona Kielce sięgnie po kolejnego obcokrajowca znanego z polskich boisk?
Serb ma za sobą naprawdę solidny sezon w barwach Lechii. W rozgrywkach 2025/26 zanotował 24 występy w Ekstraklasie, strzelił cztery gole i dołożył pięć asyst. Jak na zespół, który ostatecznie spadł z ligi, to liczby więcej niż przyzwoite. Ćirković potrafił zrobić przewagę w pojedynku jeden na jednego, zejść do środka, poszukać strzału albo ostatniego podania. Nie był piłkarzem bez wad, ale na tle wielu ligowych skrzydłowych wyglądał obiecująco. Z perspektywy Korony taki ruch miałby sens. Zespół Jacka Zielińskiego utrzymał się w lidze, ale nie był drużyną, która mogła spokojnie odhaczyć sezon i uznać, że wszystko działa jak należy.
Ambicje klubu są zdecydowanie większe, o czym świadczy chociażby angaż Patrika Hellebranda. W przypadku Ćirkovicia rozmowy będą jednak nie z ligowym rywalem, a węgierskim klubem. Nic nie wiadomo także o klauzule odstępnego, która miałaby być wpisana w kontrakt skrzydłowego. Nie oznacza to jednak, że Korona Kielce nie może podjąć próby zatrudnienia zawodnika, który z dobrej strony zaprezentował się w Gdańsku.
Korona rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu 24 czerwca, a od 5 do 15 lipca będzie pracować na zgrupowaniu w Busku-Zdroju. W planach kielczan są cztery sparingi: ze słowackim MFK Zemplín Michalovce, cypryjską Omonią Nikozja, Stalą Rzeszów oraz Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

