Kapitan RB Lipsk ze szlachetnym gestem. Ominie hit Bundesligi, by ratować komuś życie?

Jak donosi niemiecki „Bild”, Willi Orban może ominąć niezwykle ważne spotkanie ligowe przeciwko Unionowi Berlin. Środkowy obrońca zagrał w każdym możliwym spotkaniu obecnego sezonu Bundesligi, ale obecnie przygotowuje się do pobrania komórek macierzystych. Węgier od 2017 roku należy do rejestru dawców DKMS, a w ostatnim czasie otrzymał prośbę o pomoc.

Orban długo się nie zastanawiał

Według niemieckich mediów, komórki zostaną pobrane w środę, a lekarze zalecili zawodnikowi 10 dni odpoczynku od uprawiania sportu. Oczywiście, jest to wyłącznie zalecenie i sam Orban zadecyduje czy zagra z Unionem Berlin, ale serwis focus.de wskazuje, że kapitan RB Lipsk najprawdopodobniej będzie w tej kolejce pauzować. Sam Orban został zresztą zapytany w tej kwestii.

Oczywiście początkowo byłem zaskoczony, gdy otrzymałem informację, że będę dawcą. Jednak w żadnym momencie nie miałem wątpliwości […] Jest to możliwość uratowania życia ludzkiego przy niewielkim wysiłku. Mam wielką nadzieję, że pomogę w ten sposób w wyleczeniu biorcy. Oczywiście możliwe, że przegapię mecz z Unionem, ale przy całej mojej sportowej ambicji jest to w tym przypadku drugorzędne.

Willi Orban, źródło https://www.bild.de/bild-plus/sport/fussball/rb-leipzig/bundesliga-star-riskiert-topspiel-weil-er-stammzellen-spendet-82807698.bild.html, tłumaczenie własne

Pojedynek RB Lipsk kontra Union Berlin będzie starciem 2 i 4 drużyny w tabeli Bundesligi. RB traci obecnie 3 punkty do zespołu ze stolicy Niemiec oraz 4 do liderującego Bayernu Monachium. Stawka meczu będzie więc bardzo duża. Willi Orban reprezentuje barwy Lipska od 2015 roku. W tym momencie zajmuje 4. miejsce w zestawieniu zawodników, którzy rozegrali najwięcej spotkań dla tego klubu. Ostatni mecz Bundesligi, który opuścił miał miejsce 3 grudnia 2021 roku.

Więcej informacji na temat DKMS znajdziecie na: www.dkms.pl

REKLAMA
SourceBild
PODOBNE
REKLAMA
106,696FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ