Kamil Jóźwiak błysnął. Zagranie Polaka chwalone w Hiszpanii (VIDEO)

Nadzieje Granady na utrzymanie w LaLidze nie są wielkie. Drużyna Kamila Jóźwiaka i Kamila Piątkowskiego miała za sobą 7 kolejnych spotkań bez zwycięstwa i niezależnie od wyniku meczu z Realem Sociedad znajdowała się w strefie spadkowej. Txuri-Urdin po porażce z PSG zamierzali skupić się na lidze i walce o europejskie puchary, bowiem dotychczas znajdowali się na miejscu numer 7. Obu zespołom zwycięstwo było potrzebne jak rybie woda.

Jóźwiak zrobił swoje w pierwszej połowie

W 13. minucie kapitalną interwencją popisał się Kamil Jóźwiak, który wybił futbolówkę zmierzającą za linię bramkową. Zagranie Polaka zostało docenione przez media społecznościowe LaLiga, co powinno spotkać się ze sporym rozgłosem w Hiszpanii. Były zawodnik Lecha Poznań dał swojej drużynie nadzieję, że mecz z Realem Sociedad może zakończyć się niespodzianką.

źródło: LALIGA w serwisie X

W 18. minucie Polak pokusił się o akcję zakończoną celnym strzałem. Z uderzeniem Jóźwiaka poradził sobie Alex Romero, ale w tej samej akcji arbiter dopatrzył się faulu Javiego Galana i odgwizdał jedenastkę. Z rzutu karnego trafił Myrto Uzuni. Granada cieszyła się prowadzeniem jedynie do 33. minuty, gdy uderzenie głową Umara Sadiqa doprowadziło do wyrównania. Przed zmianą stron drugiego gola strzelił Uzuni. Gospodarze prezentowali się ambitnie, chociaż już w pierwszej połowie obserwowaliśmy momenty, gdy próbowali „szanować wynik”. Czuć było, że po zmianie stron będziemy obserwować grę na czas i bronienie prowadzenia.

Granada zawaliła drugą połowę

Taktyka wyczekiwania na końcowy gwizdek zemściła się w 80. minucie. Defensorzy Granady zgubili w polu karnym Robina Le Normanda, który strzelił na 2:2. Chwilę później murawę opuścił Jóźwiak, a goście atakowali dalej, przekonani, że mogą sięgnąć po komplet punktów. Tak też stało się w 85. minucie za sprawą Andre Silvy. Gospodarze mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, ale zostają z zerowym dorobkiem. Szkoda Jóźwiaka, który mógł zostać bohaterem meczu, szkoda także Piątkowskiego, który po dobrym początku w hiszpańskim klubie, obecnie nie wstaje z ławki rezerwowych…

Granada — Real Sociedad 2:3 (Uzuni 21′, 45+3′ – Sadiq 33′, Le Normand 80′, Silva 85′)