John Obi Mikel: Hazard mógł zarabiać £1mln tygodniowo

10 października 2023 roku na emeryturę piłkarską udał się Eden Hazard. Belg zdecydował się na to w wieku zaledwie 32 lat, co mimo wszystko mogło zaskoczyć wielu fanów jego talentu. Jednym z oczywistych kierunków w sam raz na zakończenie przygody z futbolem wydawała się chociażby Arabia Saudyjska. Interesujące detale w tej sprawie ujawnił John Obi Mikel, legenda Chelsea i dobry przyjaciel Hazarda. Nigeryjczyk na antenie podcastu „Vibe with Five” prowadzonego przez Rio Ferdinanda przekazał słowa Edena dotyczące lukratywnych ofert z Arabii. Były kapitan reprezentacji Belgii miał według tego komentarza odrzucić m.in. roczny kontrakt wart 50 mln funtów.

Dokładne słowa Hazarda, które powtórzył Obi Mikel, brzmiały następująco:

Miałbym pójść do Arabii Saudyjskiej, gdzie zarabiałbym milion tygodniowo, a potem co? Mikel, ja mam pieniędzy pod dostatkiem. Wiesz w jaki sposób żyję na co dzień. Nie wydaję pieniędzy na głupoty. Mam teraz wystarczająco pieniędzy, aby spędzać czas z moją rodziną i wychowywać moje dzieci.

fragment podcastu „Vibe with Five”, tłum. własne.
REKLAMA

Widać więc, że okazje aby zmonetyzować końcówkę swojej kariery w dosadny sposób, jak najbardziej były. Eden Hazard zwrócił jednak uwagę na słuszną kwestię – czasu nie kupisz. Co z tego, że Belg zarobiłby ogrom pieniędzy, skoro musiałby przebywać w miejscu które nie pasuje do jego stylu życia. A na dodatek nie mógłby poświęcić się życiu rodzinnemu w takim stopniu, w jakim pragnie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,010FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ