Jawny dowód oszustwa Sandro Tonaliego? (VIDEO)

Sandro Tonali został oskarżony o naruszenie zasad zakładów Football Association. Precyzyjniej, 23-letni Włoch po transferze do Newcastle, pomiędzy 12 sierpnia a 12 października 2023 r. obstawił 50 zakładów związanych ze spotkaniami piłkarskimi. Najdroższy włoski piłkarz w historii w październiku ubiegłego roku został zawieszony na 10 miesięcy w związku z udziałem w nielegalnym procederze bukmacherskim w Italii. Wydawało się, że po odbyciu kary wróci do świata wielkiego futbolu, jednak jego sytuacja ponownie się komplikuje.

REKLAMA

Co ten Tonali odwalił?

Tonali rozegrał 8 spotkań na boiskach Premier League, a jednocześnie obstawił 50 zakładów związanych z ligą angielską. Oczywiście, moglibyśmy naiwnie wierzyć, że Włoch po prostu lubi typować mecze Chelsea czy Manchesteru United. Niestety, w takiej chwili przypomina się nam pewna sytuacje z meczu Newcastle przeciwko Aston Villi. Sroki prowadzą 5:1, doliczony czas gry. Sandro Tonali schodzi z murawy i… postanawia wymusić żółtą kartkę. Robi to w kuriozalny sposób, ale arbiter nie ma wyboru. Włoch otrzymuje żółtko za grę na czas i przedłużanie zejścia z murawy. W tamtym momencie mogliśmy sobie pomyśleć — skrajna głupota. Dziś zachowanie Sandro nie wydaje się nierozmyślne. Czyżby przypadkiem ktoś w tamtym czasie nie obstawiał żółtej kartki dla 23-latka? Dziwnym trafem mecz rozegrano akurat w czasie, gdy Tonali obstawiał mecze Premier League.

źródło: The 44 ⚽️ w serwisie X

Włoch ma czas do 4 kwietnia, żeby odnieść się do oskarżeń, czyt. spróbować przekonać o swojej niewinności. Newcastle ma sugerować, że kolejna kara jest niepotrzebna. Tonali popełniał błędy, ale przecież otrzymał już karę, nie ma sensu kopać leżącego — czytamy dziś w opiniach angielskich dziennikarzy, który powołują się na źródła związane z klubem. Pytanie, czy w takiej sytuacji nie zmienia się jednak kwalifikacja czynu? Dotychczas przekonywano przecież, że Tonali jest uzależniony od hazardu, ale nie jest oszustem. Dziś wydaje się, że ustawiał spotkania, w których sam występował. Tak jak szkoda nam stosunkowo młodego zawodnika, tak tego typu praktyki muszą być surowo napiętnowane.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ