Hiszpan poprowadzi Leicester, wielki powrót Grahama Pottera?

Na rynku trenerskim w Premier League wszystko zaczyna się krystalizować. Wydaje się, że jesteśmy o krok od poznania oficjalnej decyzji działaczy Chelsea, którzy prowadzą zaawansowane rozmowy z Enzo Marescą. 44-letni Włoch najprawdopodobniej opuści Leicester, które ma już podobno kandydata na jego miejsce.

Chelsea podjęła decyzję

44-letni Enzo Maresca jest w tym momencie jedynym kandydatem do poprowadzenia Chelsea. Jak wskazuje Fabrizio Romano, włoski szkoleniowiec porozumiał się w kwestii dwuletniej umowy z opcją przedłużenia o kolejny rok. Obecnie dogadywane są jedynie szczegóły współpracy i rekompensata, którą londyńczycy wypłacą za zwolnienie Włocha z jego umowy z Leicester. Działacze The Blues decydując się na Marescę poinformowali Kierana McKennę, że nie jest już brany pod uwagę. Szkoleniowiec Ipswich Town był łączony z Chelsea oraz Manchesterem United, jednak najprawdopodobniej zdecyduje się kontynuować swoją pracę w beniaminku Premier League.

REKLAMA

Z takiego rozwiązanie nie będą zadowoleni działacze Brighton, którzy według informacji Jacoba Steinberga z The Guardian zaczęli rozważać powrót… Grahama Pottera. Czyżbyśmy mieli do czynienia z zaskakującym powrotem po blisko dwóch latach? Nie można wykluczyć takiego scenariusza.

Kto zastąpi Marescę w Leicester? Tropy prowadzą do West Bromwich Albion. Dziennikarze TalkSport przekonują, że to właśnie 41-letni Carlos Corberán jest obecnie najpoważniejszym kandydatem do przejęcia sterów Lisów. Hiszpan w przeszłości pracował jako asystent Marcelo Bielsy w Leeds, a następnie jako pierwszy szkoleniowiec Huddersfield, Olympiakosu i od 2022 WBA. Póki co jest to oczywiście hipotetyczny scenariusz, zakładający, że Enzo Maresca zdecyduje się opuścić Leicester.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ