Graham Potter bliski powrotu na ławkę trenerską!

Graham Potter jest bliski powrotu na ławkę trenerską. Były szkoleniowiec m.in. Brighton oraz Chelsea po ponad roku przerwy prowadzi podobno zaawansowane rozmowy z… Ajaxem. Tego typu informację przekazano dzisiaj w mediach społecznościowych Sam C, konta obserwowanego przez blisko 120 tysięcy osób w serwisie X.

Graham Potter odczaruje Ajax?

News został powielony przez holenderskie media, co dodaje mu wiarygodności. Holenderski klub potrzebuje nowego sternika, a klęska w spotkaniu z Feyenoordem Rotterdam (0:6) sprzyja odważnym krokom. W ostatnim czasie spekulowano, że nowym szkoleniowcem de Amsterdammers zostanie Pep Lijnders, obecny asystent Jurgena Kloppa w Liverpoolu. Co zaskakujące, 41-latek najprawdopodobniej zamierza ponownie pracować tylko w roli asystenta i odrzuca możliwość podjęcia wyzwania pracy jako pierwszy trener. Amsterdamczycy są podobno dogadani z Lijndersem, ale w innej roli niż dotychczas spekulowano. Ajax jest w poważnym kryzysie i potrzebuje kogoś doświadczonego, a zarazem nadal stosunkowo młodego. 48-letni Graham Potter mógłby być dobrą opcją.

REKLAMA
źródło: 𝐀𝐅𝐂 𝐀𝐉𝐀𝐗 💎 w serwisie X

Zatrudnienie Anglika byłoby odważną decyzją. W ostatnim czasie działacze Ajaxu preferowali bowiem trenerów holenderskich, lub mających doświadczenie w Eredivisie. Graham Potter byłby kimś „z zewnątrz”. Mimo niepowodzenia w Chelsea to nadal może być szkoleniowiec, który tchnie nowego ducha w amsterdamską drużynę. Praca z Ajaxem byłaby sporym wyzwaniem, ale mówimy przecież o zespole, który potrafił osiągać wybitne wyniki nawet w Lidze Mistrzów. Graham Potter i Ajax? Ten związek może mieć spory sens.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ