Górnik Zabrze wyciąga wnioski. Jan Urban z nową umową!

Górniku Zabrze, robisz to naprawdę dobrze! Po utrzymaniu w lidze (w naprawdę solidnym stylu) i przedłużeniu umowy z Lukasem Podolskim, śląski klub zrobił kolejny ważny krok. Fani z Zabrza otrzymali wiadomość, której oczekiwali od wielu tygodni. Jan Urban podpisał nową umowę z Górnikiem i będzie kontynuował swoją pracę do 2025 roku. Tym sposobem rosną nadzieję, że udana forma z końcówki sezonu zostanie utrzymana. Skoro filary pozostają, to czy Górnik dalej będzie zachwycał?

źródło: twitter/GornikZabrzeSSA

W futbolu trudno zaplanować przyszłość

Najlepszym przykładem jest Chelsea, która wydając ponad 600 milionów euro, zalicza jeden z najgorszych sezonów od lat i czeka ją absencja w europejskich pucharach. Górnik jest klubem nieporównywalnie biedniejszym i trudno dziś oczekiwać od Urbana, że w kolejnym sezonie będzie walczył o podium. Faktem jest jednak, że w ostatnim czasie jego piłkarze zachwycają. Górnik gra ładny dla oka futbol, notuje kolejne wygrane i dokonuje wielu trafionych wyborów. Takim był powrót Urbana na ławkę trenerską. Jego zwolnienie przed sezonem 2022/23 było błędem, ale wydaje się, że działacze już to zrozumieli. Cieszy, że dwa najważniejsze problemy – potencjalne odejścia Podolskiego i Urbana zostały zażegnane jeszcze w trakcie trwających rozgrywek.

Kluczem będzie teraz dobra współpraca na linii działacze — Podolski — trener. Jeśli nie będzie to próba wymuszania własnych pomysłów, a dojrzałe podejmowanie decyzji — Górnik może wiele zyskać. Celowo wskazujemy tutaj nazwisko Lukasa. To nie tylko wciąż świetny piłkarz, ale człowiek o ogromnym doświadczeniu, który powinien dać Górnikowi wiele na murawie, ale i poza nią. Urban także musi mieć ważną rolę w tej układance. Szkoleniowiec potrzebuje wzmocnień, a jego przełożeni powinni uwzględnić go w budowaniu składu na kolejny sezon. Jan Urban w ostatnich tygodniach zapracował na zaufanie i ma prawo wybrać piłkarzy wedle własnego uznania. Nowa umowa jest świetną wiadomością, ale ważne, by w Górniku potrafili wykorzystać potencjał mądrego trenera.

Urban pasuje do Górnika Zabrze

Przedłużenie umowy z obecnym szkoleniowcem jest przejawem rozsądku. Po poprzednim sezonie działaczom zamarzyły się wielkie zmiany. Bartosch Gaul miał sprawić, że Górnik zrobi szybkie postępy i namiesza w ligowej tabeli. Szybko okazało się jednak, że pomysły Gaula nie przynoszą pozytywnych efektów. Zabrzanie nie mieli do dyspozycji takich piłkarzy, którzy pasowaliby do proponowanej koncepcji gry. Gaul — chociaż naszym zdaniem nie jest złym szkoleniowcem, nie radził sobie w specyficznym zabrzańskim środowisku. Urban bez górnolotnych deklaracji przywrócił zespół na właściwe tory. Szukając obrazowych porównań, Górnik Zabrze nie ma szans, by stać się wyścigówką, ale z Urbanem, chociaż nie generuje wielkich prędkości, porusza się w odpowiednim kierunku.

Fani z Zabrza pójdą dziś spać w znakomitych nastrojach. To długo był nieudany sezon, ale końcówka wynagrodziła cierpienia, a perspektywy na kolejny są bardzo pozytywne.

REKLAMA
Marcin Pietkiewicz
Marcin Pietkiewiczhttp://mymistrzowie.pl/
Płakałem za Ayrtonem Senną, krzyczałem gdy Ebi Smolarek wkręcał Portugalczyków w ziemię i otwierałem oczy ze zdumienia widząc Chrisa Weidmana nokautującego Andersona Silvę. Futbol kocham, chociaż nie raz miałem go dosyć. Zarywam noce oglądając gale MMA, ale nigdy nie żałuję.
PODOBNE
REKLAMA
106,198FaniLubię
10,464ObserwującyObserwuj
598ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ