REKLAMA

Główny sponsor Borussii Dortmund pomoże finansowo Schalke

Po rosyjskiej agresji na Ukrainę, Schalke 04 Gelsenkirchen zdecydowało się zerwać umowę ze swoim największym sponsorem – Gazpromem. W klubie uznano, że pieniądze nie są najwyższą wartością, wobec czego odmówiono dalszej współpracy z Rosjanami. Z tego powodu stabilność finansowa klubu stanęła pod znakiem zapytania. Pomoc zaoferował dyrektor generalny odwiecznego wroga – Borussii Dortmund – Hans-Joachim Watzke. Serwis “ruhr24.de” opowiedział ostatnio o ciekawych relacjach między klubami.

Od 2006 roku sponsorem BVB jest firma Evonik Industries

Co więcej, “chemiczny gigant” ma posiadać 8.19% akcji Borussii Dortmund, w praktyce jest więc współwłaścicielem klubu i drugim największym udziałowcem. Jednocześnie, wspierać będzie… Schalke. Evonik od kilku miesięcy deklarował chęć pomocy “rywalowi” Borussii, aż w końcu udało się ustalić warunki współpracy. Ekipa z Gelsenkirchen ma otrzymać “sześciocyfrową kwotę”, która zostanie przeznaczona na utrzymanie zespołów młodzieżowych. Na spotkaniach Schalke pojawiać się będą reklamy Evonik, co zresztą miało się już wydarzyć podczas niedawnego starcia ligowego z Borussią Moenchengladbach.

Dziennikarze portalu tego typu sytuację nazywają lokalną solidarnością. Borussia Dortmund nie ma problemu, by podzielić się swoim sponsorem. Oczywiście, pomoc ma dotyczyć utrzymania zespołów młodzieżowych, nie ma mowy o tym, by “Evonik” generowało środki na wzmocnienia pierwszego zespołu Schalke.

Przesada czy nowa jakość relacji?

Niemieckie media opisując sytuacje zastanawiają się, jak zareagują na nią kibice obu drużyn. Co warte zauważenia, Schalke w ostatnim czasie związało się z wieloma mniejszymi firmami, które zostały szumnie przedstawione jako sponsorzy. Z Evonik zrobiono wyjątek, by nie wzbudzać dodatkowej sensacji.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

99,040FaniLubię
10,664ObserwującyObserwuj
556ObserwującyObserwuj
REKLAMA