Girona przyjmie „największy talent Argentyny”

Claudio Echeverri przeniesie się do Girony w styczniu 2025 roku. 18-letni pomocnik pod koniec stycznia 2024 r. został wykupiony przez Manchester City z River Plate. The Citizens zgodzili się jednak, by Echeverri do końca roku pozostał w swojej ojczyźnie. Według informacji Radio Continental przedstawiciele City Group zdecydowali już o kolejnym kroku w karierze Argentyńczyka, którym będą przenosiny do LaLigi. Podczas wypożyczenia w rewelacji obecnego sezonu ligi hiszpańskiej 18-latek ma nabrać doświadczenia, niezbędnego do podboju Premier League.

Claudio Echeverri niczym Julián Álvarez?

18-latek jasno kojarzy się z Juliánem Álvarezem. Argentyńczyk w styczniu 2022 roku został kupiony przez Obywateli z… River Plate. W swoim dotychczasowym klubie pozostał na półrocznym wypożyczeniu. Radził sobie na tyle dobrze, że Pep Guardiola dał mu szansę w Premier League. Do dzisiaj Álvarez uzbierał 91 występów w barwach Manchesteru City, w których strzelił 33 gole i zanotował 18 asyst. Jego wartość rynkowa sięga obecnie 90 mln euro. Ścieżka rozwoju Juliána została poprowadzona w bardzo dobry sposób i wszyscy liczą na to, że podobną drogę pójdzie jego młodszy argentyński kolega.

REKLAMA

Julián Álvarez przenosząc się do Anglii miał 22 lata. Claudio Echeverri jest obecnie o 4 lata młodszy. Tak naprawdę nie ma większego doświadczenia nawet w lidze argentyńskiej, gdzie niedawno strzelił swojego pierwszego gola wśród seniorów. Celem na obecnym rok będzie dla niego regularna gra w River Plate. Kolejnym próba przebicia się w Gironie. Plan jest niezwykle ambitny, jednak skoro Claudio Echeverri rzeczywiście ma zostać jednym z najlepszych piłkarzy świata, to wkrótce będzie musiał potwierdzić swoje niebagatelne umiejętności. Girona także nie obrazi się na możliwość skorzystania z usług zawodnika, o którym w nieodległej przyszłości powinno zrobić się bardzo głośno. W końcu mówimy o piłkarzu, który już dawno został okrzykniętym największym talentem Argentyny.

źródło: GOAL w serwisie X
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ