Dwie gwiazdy Chelsea kuszone przez Saudyjczyków. Zaskakujące rozmowy

Arabowie rozkręcają się. Po udanym skuszeniu Cristiano Ronaldo w listopadzie 2022 roku, apetyt na pozyskiwanie znanych nazwisk ze świata futbolu jedynie wzrósł. Oficjalne potwierdzenie sprowadzenia Karima Benzemy z Realu Madryt pozostaje kwestią czasu, wciąż realny jest także transfer Leo Messiego. Fabrizio Romano dorzuca do tej puli kolejne dwie gwiazdy. Zdaniem popularnego dziennikarza, trwają próby przekonania N’Golo Kante i Pierre-Emericka Aubameyanga do gry w Arabii Saudyjskiej.

REKLAMA

Al-Ahli oraz Al-Shabab kontaktowały się z Gabończykiem, który latem odejdzie z Chelsea

Auba preferuje dalsze występy w Europie i jak wskazuje Romano – odrzucał w przeszłości oferty z MLS. Saudyjczycy mają po swojej stronie jeden argument – mogą przelicytować każdego. Co ciekawe, Al-Ahli to zespół, który dotychczas grał w Division 1, czyli na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Po awansie zamierzają jednak wzmocnić skład, lub… ktoś chce im pomóc we wzmocnieniu.

Drugim „gorącym” nazwiskiem ma być N’Golo Kante

32-letni Francuz preferował pozostanie w Chelsea – mimo, że większość sezonu 2022/23 spędził na leczeniu kontuzji. Wydawało się, że piłkarz jest dogadany z klubem w kwestii dalszej współpracy. Al-Ittihad and Al-Nassr starają się jednak namówić Kante do zmiany zdania i gry w Arabii Saudyjskiej. Również w tym miejscu warto zauważyć, że de facto mówimy o „zainteresowaniu ze strony Saudyjczyków”. Rozmowy są zaskakujące, bowiem wygląda na to, że Arabowie rozmawiają z piłkarzem, nie reprezentując konkretnego klubu. Do Londynu przyjechali reprezentanci ligi, którym zależy na tym, by w rozgrywkach Saudi Professional League zaroiło się od znanych piłkarzy. Do jakiego konkretnie trafią klubu? Czy pasują do koncepcji trenera? To nie ma znaczenia. „Chcemy zapłacić dużą kasę, możesz trafić do tego, tamtego albo jeszcze innego klubu”.

Tak, to jest czyste szaleństwo. Skoro jednak Fabrizio Romano informuje o takim procederze, to coś rzeczywiście może być na rzeczy. Jego zdaniem oferta dla N’Golo sięga 100 milionów euro, jednak wliczają się w nią kwestie komercyjnego wykorzystania jego wizerunku i współpracy reklamowej (podobna sytuacja jak przy transferze Benzemy). Projekt „gwiazda dla każdego arabskiego klubu” wydaje się coraz bardziej realny…

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ