Bayern „podkradnie” piłkarza BVB? Zaskakujący pomysł Bawarczyków

Ian Maatsen znajduje się na liście życzeń Bayernu Monachium. Tego typu informacje podał w ostatnim czasie francuski serwis Sports Zone. Początkowo podchodziliśmy do niej z dużym dystansem, jednak doniesienia potwierdza ceniony dziennikarz Sky Sport News — Florian Plettenberg. Czyżby latem Bawarczycy pokusili się o przejęcie lewego obrońcy Borussii Dortmund?

REKLAMA

Maatsen opcją idealną?

22-letni Holender jest obecnie wypożyczony do BVB z Chelsea. Borussia popełniła ogromny błąd, nie wpisując w umowę wypożyczenia klauzuli pozwalającej na wykupienie piłkarza z The Blues. Inna kwestia, że Chelsea po prostu nie chciała rezygnować ze współpracy z Holendrem i twardo broniła się przed uwzględnieniem takiej opcji. Maatsen od początku swojego pobytu w Dortmundzie pokazuje wysoki poziom, a niemieckie media donosiły ostatnio o zainteresowaniu Borussii transferem definitywnym. Oczywiście, BVB obecnie musi po prostu negocjować z Chelsea, a londyński klub z pewnością tanio nie odda 22-latka. Jesteśmy przekonani, że tego typu transfer nie zamknie się w kwocie poniżej 30 mln euro. Taki wydatek będzie znaczący dla klubu z Dortmundu, szczególnie jeśli nie udałoby mu się awansować do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Skorzystać z tego może Bayern Monachium.

źródło: Bayern & Germany w serwisie X

Nie jest tajemnicą, że Bawarczycy rozglądają się za następcą Alphonso Daviesa. Kanadyjczyk ma w najbliższym czasie określić swoje plany na przyszłość, jednak wydaje się, że jest już nastawiony na transfer do Realu Madryt. Działacze Die Roten mieli uznać, że najlepszym następcą dla Daviesa będzie Theo Hernández. Problem w tym, że AC Milan oczekuje za 26-letniego Francuza kwoty rzędu 100 milionów euro.

Przy takich okolicznościach, angaż Maatsena były niezwykle rozsądnym krokiem, zarówno pod względem sportowym, jak i ekonomicznym. Bawarczycy mogą przejąć piłkarza, który pokazał się z dobrej strony na boiskach Bundesligi, stosunkowo młodego i tańszego niż Theo Hernández. Dodatkowo okoliczności sprawiają, że nie będą musieli negocjować z Borussią Dortmund, a Chelsea. Powyższy scenariusz jest, póki co czysto hipotetyczny, ale jeśli Davies nie zdecyduje się podpisać nowej umowy z Bayernem, Ian Maatsen może i powinien być poważnym kandydatem do jego zastąpienia.

źródło: Marcel Moeller w serwisie X
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,654FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ