Bayern gotowy na sprzedaż lidera defensywy. Dlaczego akurat on?

Matthijs de Ligt dostanie zielone światło na odejście z Bayernu Monachium, o czym informuje Florian Plettenberg ze Sky Sport DE. Jonathan Tah może wzmocnić defensywę Bawarczyków jeśli uda się przekonać Bayer Leverkusen do przyjęcia oferty rzędu 20 mln euro (Aptekarze chcą dwa razy więcej), a kolejnym (alternatywnym?) kandydatem pozostaje Levi Colwill z Chelsea. O ile przejęcie defensora ligowego rywala (i chęć wzmocnienia pozycji) wydaje się rozsądnym pomysłem, o tyle 24-letni de Ligt to obecnie najcenniejszy obrońca Bayernu. Dlaczego akurat on byłby wyznaczony na sprzedaż?

De Ligt najdroższym defensorem Die Roten

Dayot Upamecano oraz Min-jae Kim mają za sobą rozczarowujący sezon i trudno dziś założyć, by ktokolwiek chciał zapłacić za ich transfer większe pieniądze. Matthijs de Ligt według serwisu transfermarkt wyceniany jest na 65 mln euro i to prawdopodobnie on budziłby największe zainteresowanie na rynku transferowym. Czy ktokolwiek zaproponuje monachijczykom więcej niż 60 mln euro? Co do tego mamy spore wątpliwości. Kwestia wysokiej pensji zawodnika – chybiona. Owszem, Holender zarabia 16 mln euro za sezon gry, ale jego konkurenci do walki o pierwszą jedenastkę nie mają znacząco niższych zarobków. W przypadku Koreańczyka mówimy o 12 mln euro, a Francuza 10 mln euro. Jeśli szukać oszczędności na pensjach – to wśród obu Panów.

REKLAMA

Możliwa sprzedaż de Ligta ma podłoże przede wszystkim ekonomiczne, ale bądźmy sprawiedliwi – ze sportowego punktu widzenia nie ma większego sensu. Były zawodnik Juventusu z wszystkich obrońców Bayernu Monachium daje najlepsze perspektywy na przyszłość i wydaje się najlepszym piłkarzem. Jeśli Vincent Kompany chce poprawić jakość gry w obronie, to powinien pozbyć się niepewnych zawodników – jak elektryczny i popełniający dziesiątki błędów Upamecano. Postawić na solidnego de Ligta i dodać do niego wspomnianego Taha. Tylko tyle i aż tyle. Nie ma tutaj żadnej filozofii, a chęć sprzedaży Holendra przy dalszym kontynuowaniu współpracy z Upamecano oraz Kimem ociera się o kuriozum. Inna kwestia, że odejście de Ligta, gdy transfer obrońcy Bayeru Leverkusen nie jest pewny byłoby kompromitacją działaczy Die Roten.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ