Atletico Madryt negocjuje transfer bramkarza. Zaskoczenie!

Atletico Madryt od dawna rozglądało się za nowym bramkarzem. Niewielu spodziewało się jednak, że następcą/konkurentem Jana Oblaka może zostać jego rówieśnik. Jak wskazuje Fabrizio Romano, hiszpański klub pracuje nad transferem Waltera Beniteza z PSV Eindhoven.

31-letni Argentyńczyk od 2022 roku reprezentował barwy holenderskiego klubu. Wcześniej rozegrał 188 spotkań w barwach OGC Nice. To właśnie jego przenosiny do PSV otworzyły drzwi przed Marcinem Bułką, który po roku rywalizacji z Kasperem Schmeichelem zdołał wywalczyć bluzę z numerem jeden. Walter Benitez w tym czasie zaliczył 88 spotkań dla PSV Eindhoven. Zachował w nich 33 czyste konta, a ostatnio świętował zdobycie mistrzostwa Holandii.

REKLAMA

Czy Argentyńczyk może być zainteresowany przenosinami do Madrytu tylko po to, by pełnić rolę zmiennika Oblaka? A może słoweński bramkarz szykuje się do odejścia w kierunku np. Arabii? 31-latek łączony był z Manchesterem United czy Liverpoolem, jednak takie plotki traktowaliśmy dotychczas z dużym dystansem. Atletico od dawna rozglądało się za nowym bramkarzem, a media wskazywały na Giorgiego Mamardashviliego z Valencii.

źródło: Fabrizio Romano – X

Jednak przeskok pomiędzy Mamardashvilim czy nawet Oblakiem, a Benitezem jest wyraźny. Rówieśnik Oblaka nie jest raczej bramkarzem na tak wysokim poziomie, aby pełnić rolę jedynki w Atletico. Natomiast jako opcja rezerwowa i dodatkowy element motywacji dla kapitana reprezentacji Słowenii, który w ostatnich latach spuścił nieco z tonu, może to być trafny wybór. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że Walter Benitez jest w tej chwili wolnym agentem bez żadnego kontraktu.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ