Niby 39 lat, a Lukas Podolski zagrał jak za najlepszych czasów!

Górnik Zabrze potrzebował zwycięstwa przeciwko GKS-owi Katowice. Drużyna prowadzona przez Jana Urbana nie wygrała żadnego z 4 ostatnich ligowych spotkań, a pozycja w tabeli zaczęła wyglądać mocno niekorzystnie. Zabrzanie musieli zagrać zdecydowanie lepiej niż w ostatnich tygodniach i w końcu sięgnąć po 3 punkty. Do tego niezbędna wydawała się poprawa gry Lukasa Podolskiego, który ostatniego gola strzelił… W lutym.

Odliczanie minut Poldiego bez trafienia zakończyło się już w 4. minucie. 39-latek zagrał jak za najlepszych swoich czasów — dostał podanie przy linii bocznej, rozegrał piłkę z Taofeekiem Ismaheelem i pokonał Dawida Kudłę. Czy można lepiej wejść w mecz?

źródło: CANAL+ SPORT on X

Górnicy mogli pójść za ciosem, jednak skutecznością nie błysnął Luka Zahovič. Po 20. minutach kibice odpalili fajerwerki na trybunach, a następnie obserwowaliśmy ciekawe próby Podolskiego oraz Oskara Repki, który trafił w słupek. Poldi mógł również zanotować asystę, ale Kamil Lukoszek nie zdołał sfinalizować swojej szansy. Ten sam zawodnik uderzał tuż przed zmianą stron. Zespół Jana Urbana miał w pierwszej połowie sporo okazji, ale jedynie Podolski potrafił pokonać Kudłę.

Po zmianie stron rezultat poprawił Josema, który zachował się najprzytomniej przy rzucie rożnym. Taofeek Ismaheel trafił w poprzeczkę, jednak dominacja zabrzan trwała, co doprowadziło do gola na 3:0. Jego autorem był oczywiście Lukas Podolski, który grał dziś jedno z najlepszych spotkań od momentu przyjazdu do Zabrza. Widać było, że chce pokazać, że nadal jest absolutnie topowym graczem. Jest!

Bardzo dobra gra Podolskiego udzieliła się jego kolegom. W końcówce Kudłę do aktywności zmusili jeszcze Yosuke Furukawa oraz Erik Janža. Jeśli ktoś w ostatnich tygodniach miał obawy o przyszłość Górnika, dziś zobaczył zmotywowaną i grającą dobry futbol drużynę. Drużynę, która w dobrym stylu pokonała lokalnego rywala. Tym sposobem Górnik Zabrze odskoczył od strefy spadkowej, a nawet wyprzedził GieKSę. Wydaje się, że po kilku gorszych meczach zabrzanie w końcu ruszyli i powinni teraz punktować zdecydowanie skuteczniej.

Górnik Zabrze — GKS Katowice 3:0 (Podolski 4′, 64′, Josema 48′)