Górnik Zabrze odda zawodnika… którego niedawno zatrudnił?

Górnik Zabrze wyjechał na zgrupowanie do Austrii, ale w kadrze Michala Gašparíka znalazło się tylko 27 piłkarzy. Rzeczniczka prasowa klubu Paulina Laby przekazała w rozmowie z portalem Roosevelta81.pl, że zawodnicy, którzy nie pojechali na obóz, mają wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

Na zgrupowaniu zabrakło Dominika Szali, Norberta Barczaka, Maksymiliana Pingota, Gedeona Nongo, Abatti Abdullahiego, Marcela Kalemby, Natana Dzięgielewskiego, Kamila Lukoszka, Michała Rakoczego, Gabriela Barbosy oraz Ksawerego Semika. Z tego grona tylko Semik ma zmagać się z urazem, który wykluczył go z udziału w obozie. Górnik Zabrze po wicemistrzostwie Polski wzmacnia kadrę i widać, że część zawodników przestała pasować do planu nowego sztabu. Nie musi to oznaczać definitywnego rozstania w każdym przypadku. Przy młodszych piłkarzach bardziej naturalne wydaje się wypożyczenie, ale dziś sztab nie widzi dla nich miejsca w głównej grupie.

REKLAMA
Droga na Mundial - książka
AUTOREKLAMA
„Droga na Mundial” — nasza książka o mistrzostwach świata
48 reprezentacji, 48 historii i futbol w stylu Mistrzów Polski.
Sprawdź na Ridero

Najciekawsze są przypadki Szali, Rakoczego i Lukoszka. Szala jeszcze niedawno uchodził za jednego z większych talentów Górnika, ale nie zdołał przebić się na stałe do składu. Już pojawiły się informacje, że interesuje się nim Śląsk Wrocław. Rakoczy i Lukoszek to z kolei zawodnicy, którzy mogli liczyć na większą rolę po zmianach w drużynie, ale brak wyjazdu do Austrii pokazuje, że ich sytuacja nie wygląda najlepiej.

Górnik Zabrze zatrudnił, a niedługo później odda do innego klubu?

Osobny temat to Gedeon Nongo. Kongijczyk dopiero niedawno dołączył do Górnika, a już nie znalazł się w kadrze na zgrupowanie. W takim przypadku trudno mówić o klasycznym „skreśleniu”, ale widać, że klub może szukać dla niego innej ścieżki rozwoju. Podobnie może być z Abdullahiem, Kalembą czy Dzięgielewskim. Do klubu trafiło już kilku nowych zawodników, więc przy Roosevelta zrobiło się zwyczajnie ciasno. Jeśli drużyna ma walczyć w lidze i europejskich pucharach, sztab musi szybko zdecydować, na kogo realnie stawia. Obóz w Austrii jest tu pierwszym mocnym filtrem. Wygląda na to, że Gedeon Nongo odpadł w „przedbiegach” i jeśli chce udowodnić swoją przydatność do Górnika Zabrze, to nie przy Roosevelta.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    Droga na Mundial - książka Mistrzów Polski

    48 reprezentacji. 48 historii. 300 stron autorskich analiz, felietonów i anegdot.

    Przeczytaj o naszej książce →

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ