GKS Katowice potwierdził transfer Pau Resty. 25-letni hiszpański środkowy obrońca przenosi się do zespołu Rafała Góraka po solidnym sezonie w Koronie Kielce i podpisuje kontrakt z klubem z Bukowej. Ruch jest tym bardziej imponujący, że Resta był w minionym sezonie jednym z ważniejszych piłkarzy Korony. W PKO BP Ekstraklasie rozegrał 24 mecze, dołożył do tego trzy gole i dwie asysty we wszystkich rozgrywkach, a przede wszystkim wypracował sobie opinię stopera, który nie tylko broni, ale potrafi też dobrze wprowadzić piłkę.
GKS Katowice przejął hiszpańskiego defensora
Hiszpan trafił do Polski latem 2024 roku z Sabadellu i dość szybko odnalazł się w realiach Ekstraklasy. Nie potrzebował długiego okresu adaptacji, dość szybko stał się jednym z tych piłkarzy, na których Korona mogła oprzeć defensywę. Szukał jednak kolejnych wyzwań, a tym będzie gra w europejskich pucharach. GKS Katowice ma za sobą bardzo dobry sezon, ale teraz wchodzi w jeszcze trudniejszy etap. Trzeba utrzymać poziom w lidze, poradzić sobie z większymi oczekiwaniami i jednocześnie nie rozmontować tego, co działało w poprzednich rozgrywkach.
Katowiczanie tego lata nie działają przypadkowo. Wcześniej do klubu dołączyli m.in. Bartosz Wolski, Szymon Bartlewicz, Gabriel Kobylak i Maciej Kikolski, teraz dochodzi lewonożny stoper sprawdzony w Ekstraklasie. Resta nie był anonimowym obcokrajowcem, tylko piłkarzem, który zdążył wypracować sobie konkretną renomę. Serwis Transfermarkt wycenia go na 1,5 mln euro, jest prawdopodobnie w najlepszym momencie swojej dotychczasowej kariery. A skoro ma 25 lat — wciąż może mieć jeszcze pewien zapas. GieKSa wzmacnia skład sprawdzonymi nazwiskami, wiedząc, że kwalifikacje europejskich pucharów nie będą odpowiednim czasem na eksperymenty. Pau Resta to taki zawodnik, który z marszu powinien dać jakość. I na to liczą w Katowicach.

