17! Iga Świątek buduje kolejną imponującą serię zwycięstw

Iga Świątek zameldowała się w 2. rundzie Australian Open. Liderka światowego rankingu WTA pokonała w dwóch setach Sofię Kenin, jednak rywalka potrafiła postawić się faworyzowanej Polce. W pierwszym secie zanosiło się nawet na niespodziankę, bowiem Amerykanka miała gema serwisowego na zwycięstwo w tej części meczu. Na szczęście, Świątek zdołała odzyskać kontrolę i wygrać w tie-breaku. W drugim secie dwukrotnie przełamała podanie Kenin, notując wygraną 7:6 (7:2), 6:2.

Świątek idzie po swoje

Seria zwycięstw Polki sięga w tym momencie 17 kolejnych wygranych pojedynków singlowych. Ostatnia porażka Igi miała miejsce pod koniec września ubiegłego roku, gdy Świątek uległa w Tokio Veronice Kudermetovej. Jak kuriozalnie wyglądają dziś krytyczne opinie po tamtym starciu, gdy „eksperci” powtarzali, że „Świątek się kończy” i sugerowali konieczność wielkich zmian. Polka wyraźnie odpuściła japoński turniej, ale od tamtej pory wygrała zawody w Pekinie oraz WTA Finals. Do tego dochodzą zwycięstwa singlowe podczas United Cup. Nic dziwnego, że Iga uchodzi w tym momencie za główną faworytkę do triumfu podczas Australian Open 2024. Dodajmy – Świątek w całej swojej karierze tylko raz doszła dalej niż do 4. rundy australijskiego turnieju. W 2022 roku zameldowała się w półfinale, gdzie pokonała ją Danielle Collins… z która zmierzy się w 2. rundzie tegorocznej edycji.

Z czołowych tenisistek rankingu, z trwającymi zawodami pożegnała się jedynie Markéta Vondroušová. Wciąż jesteśmy jednak na starcie turnieju. Iga nie miała za sobą spacerku w pierwszej rundzie, ale zachowała zimną krew i gra dalej. Teraz poprzeczka będzie podnoszona coraz wyżej. Aryna Sabalenka w pierwszej rundzie straciła ledwie jednego gema przeciwko Elli Seidel, ale to absolutnie nic nie oznacza. Kluczowe – spokojnie wejść w turniej, złapać dobry rytm, a na starcie dwóch najlepszych obecnie tenisistek świata przyjdzie jeszcze czas.

źródło: Eurosport – YT